Pomoc dla spłacanych kredytów mieszkaniowych

Kryzys finansowy i zwiększająca się liczba zwalnianych osób wymusiły na rządzie pracę nad projektem pomocy dla osób, które straciły pracę, a spłacają kredyt hipoteczny.

Posłowie chcą, aby państwo zapewniło wsparcie sięgające nawet 1,2 tys. zł miesięcznie. W założeniu będzie to pożyczka zwrotna, bez oprocentowania. Obowiązywała będzie maksymalnie przez rok chyba, że osoba ta zajdzie pracę przed upływem tego terminu. Pobrane pieniądze trzeba będzie zwrócić w ciągu ośmiu lat.

Pomoc otrzyma osoba, która posiadać będzie status bezrobotnego i prawo do zasiłku. Na decyzję o przyznaniu pomocy w spłacie kredytu nie będą mieć wpływu dochody rodziny. Na pomoc nie mogą jednak liczyć osoby dyscyplinarnie zwolnione z pracy oraz ci, którzy z pracy zwolnili się na własne życzenie. Pieniędzy nie dostaną także osoby, które kupowały mieszkania na handel lub pod wynajem i teraz posiadają więcej niż jedno lokum.

Istnieją szanse, że w tym miesiącu ustawa trafi do Sejmu. Na szczęście będą mogli z niej skorzystać także Ci, którzy stracili pracę wcześniej – od 1 lipca 2008 r.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *