Zmiany na rynku lokat: mBank i Idea Bank

Mamy połowę stycznia i w ostatnich kilku dniach pojawiły się dwie ciekawe informacje związane z polskim rynkiem depozytowym, a mianowicie: mBank pogrzebał swoją lokatę jednodniową, a Idea Bank zaproponował konkurencyjne oprocentowanie.

12 stycznia mBank załatwił swoje lokaty jednodniowe podnosząc kwotę minimalną z 1000 zł aż do 5000 zł zarówno dla tej promocyjnej 4% jak i zwykłej 3%. Po tym zabiegu korzystanie z tego rodzaju depozytu nie ma najmniejszego sensu, do tej pory można go było wykorzystać jako fajne miejsce na ulokowanie tam kwoty 1000 zł czy 2000 zł jako dostępnej w każdej chwili kotwicy bezpieczeństwa.

Natomiast Idea Bank (nowy gracz z tej samej grupy co Getin i Open Finanse) zaproponował lokatę Idealną z codzienną kapitalizacją odsetek o następujących parametrach:

3 miesiące – 5,05%
6 miesięcy – 5,20%
12 miesięcy – 5,45%
24 miesiące – 5,58%

Są to warunki ciut lepsze od tych oferowanych w Getin Banku i Open Finanse. Otwieranie depozytów jest najprawdopodobniej równie proste jak powyższych banków, jednak sprawdzę to najprawdopodobniej za kilka dni i wtedy to potwierdzę.

Aktualizacja: Tak jak podejrzewałem, system rejestracji i otwierania nowych lokat jest identyczny jak w Getin Banku czy Open Finanse, a co za tym idzie jest równie prosty – cała operacja zajęła mi ok. 5 minut. System transakcyjny również jest kopią powyższych.

Pin It

One thought on “Zmiany na rynku lokat: mBank i Idea Bank

  1. Pingback: Lokata jednodniowa w mBanku – w końcu | BioreKredyt.pl - paradoksalnie, jak obyć się bez kredytu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *